Galeria Handlowa
Poniedziałek - Sobota: 9.00 - 21.00
Niedziela handlowa: 10.00 - 20.00

Sprawdź szczegóły

Scenograficzny kolaż łomżyńskiego Teatru w Galerii Veneda

Do 18 Czerwca 2021

Drodzy Widzowie!

Już w najbliższą sobotę (29.05) serdecznie zapraszamy Was do Galerii Veneda, gdzie będziecie mogli zobaczyć kolaż scenografii do spektakli łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora. Na wystawie znajdą się lalki oraz elementy scenograficzne ze spektakli, takich jak: „Kopciuszek” ze scenografią słowackiej artystki Evy Farkašovej, „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”, gdzie lalki i dekorację zaprojektował nasz rodzimy plastyk Przemysław Karwowski oraz „Paluchy i szuflady” zrealizowane według plastycznej wizji artysty młodego pokolenia Mateusza Mirowskiego. Te przedstawienia miały swoje premiery na przestrzeni sześciu lat, stąd prezentują zupełnie inne formy: od tradycyjnej po bardzo nowatorskie. Zaprezentowane na wystawie lalki różnią się ze względu na sposób prowadzenia, animacji oraz formę plastyczną. Zobaczyć tam będzie można znane wszystkim kukły, lalki stolikowe/wodzirejki oraz zdecydowanie rzadziej spotykane, ale bardzo widowiskowe tintamareski.

Wszystkie zaprezentowane w Galerii Veneda lalki i elementy scenografii zostały wykonane w naszym Teatrze przez pracowników pracowni technicznej pod kierownictwem Ewy Filochowskiej – Karwowskiej. Na przestrzeni lat udział w tworzeniu scenografii brali m.in. Przemysław F. Karwowski, Andrzej Chojnowski, Ryszard Olkuśnik, Antoni Szmitko.

Mamy nadzieję, że stworzona przez nas aranżacja będzie dla odwiedzających atrakcyjna, wywoła mnóstwo pozytywnych wrażeń, a jednocześnie stanie się doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie miłe momenty spędzone w Teatrze, a przede wszystkim zobaczyć z bliska bohaterów ulubionych spektakli lub zachęci do kolejnych wizyt.

Wystawa została przygotowana w lokalu po sklepie Reserved i będzie otwarta dla zwiedzających w dniach 29 maja - 18 czerwca w godzinach 12.00-18.00.

Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia!

Galeria Veneda

ul. Zawadzka 38
18-400 Łomża
woj. podlaskie

Biuro Dyrekcji Galerii
86 210 70 02
napisz e-mail
Oceń nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych  zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016). *

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez EPP RETAIL – VENEDA Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) *

*pola wymagane